Články o výžive

Jojo efekt, jeho riziká a ako proti nemu bojovať

Jojo efekt, jeho riziká a ako proti nemu bojovať

Jojo efekt je jav, ktorý po úspešnom chudnutí zažíva mnoho ľudí. Spočíva v tom, že po skončení diéty sa hmotnosť rýchlo vráti na pôvodnú hodnotu alebo ešte viac. Tento cyklus jojo efektu môže byť nielen frustrujúci, ale aj zdraviu škodlivý. Existuje niekoľko stratégií, ako proti jojo efektu bojovať a udržať si dlhodobo stabilnú hmotnosť, ktorú ste dosiahli. V tomto článku sa pozrieme na riziká spojené s jojo efektom a na to, ako im predchádzať.


Bielkoviny a ako je to s nimi pri chudnutí.

Bielkoviny a ako je to s nimi pri chudnutí.

Bielkoviny sú pre naše telo jednou z najdôležitejších živín. Hrajú kľúčovú úlohu pri chudnutí, pretože majú schopnosť zasýtiť a udržať pocit sýtosti dlhšie. Okrem toho podporujú rast svalov a pomáhajú pri regenerácii tkanív po fyzickej aktivite. Na dosiahnutie požadovaných výsledkov pri chudnutí je však dôležité vybrať si správny zdroj bielkovín a udržiavať ich optimálne množstvo v strave. V tomto článku sa pozrieme na to, aké potraviny sú bohaté na bielkoviny a ako ich zaradiť do svojho jedálnička pri snahe schudnúť.


10 mýtov o cvičení a stravovaní, ktorým je načase prestať veriť

10 mýtov o cvičení a stravovaní, ktorým je načase prestať veriť

Zdravý životný štýl, cvičenie a správna strava sú kľúčom k udržaniu optimálneho zdravia. Bohužiaľ, existuje mnoho mýtov a dezinformácií, ktoré môžu ľudí zavádzať. Prinášame vám zoznam 10 nepravdivých tvrdení o cvičení a stravovaní, ktorým je najvyšší čas prestať veriť.


L-arginín: aminokyselina pre lepší športový výkon

L-arginín: aminokyselina pre lepší športový výkon

V súčasnosti, keď hľadáme stále účinnejšie spôsoby, ako zlepšiť svoju fyzickú výkonnosť a celkové zdravie, sme obklopení rôznymi ponukami doplnkov a novými trendmi vo svete fitness. Medzi týmito možnosťami vyniká jedna kľúčová aminokyselina, ktorá má oveľa väčší význam, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať - L-arginín. Známy aj ako arginín, je základnou stavebnou jednotkou bielkovín a zohráva dôležitú úlohu nielen pre športovcov, ale pre každého, komu záleží na svojom zdraví a kondícii. Táto esenciálna aminokyselina môže do vášho života priniesť mnoho pozitívnych zmien - od zlepšenia vytrvalosti a rastu svalov až po podporu kardiovaskulárneho zdravia a celkovej vitality.


Význam aminokyselín BCAA nie je len o cvičení

Význam aminokyselín BCAA nie je len o cvičení

V tele tvoria BCAA približne 35-40 % všetkých esenciálnych aminokyselín a približne 14-18 % aminokyselín v kostrovom svalstve. Ich význam ako zdroja energie je nepopierateľný, a preto sú nevyhnutné na udržanie optimálneho fyzického výkonu a podporu fyzického zdravia. Vďaka nim môžete dosiahnuť maximálny športový výkon a udržať si vitalitu aj v náročných situáciách.


Kreatín a jeho hlavné benefity

Kreatín a jeho hlavné benefity

Kreatín je prírodný doplnok, ktorý sa stal nepostrádateľným nástrojom vo svete športu a fitnes. Je známy nielen svojou bezpečnosťou, ale aj mnohými vedecky dokázanými prínosmi pre športovcov a pre zdravie vo všeobecnosti. Tento článok odhaľuje desať kľúčových výhod kreatínu. 


Zlepšite svoj tréning s ONNIT Total Nitric Oxide

Zlepšite svoj tréning s ONNIT Total Nitric Oxide

Nielen v boxe, ale aj v iných športoch je každý okamih dôležitý. Od presného úderu až po vytrvalosť a rýchlosť - každý detail môže rozhodnúť o víťazstve a porážke. Aby sa športovec cítil na vrchole svojich síl, je dôležité investovať do kvalitného vybavenia a príslušenstva. 


Karnitín a jeho účinky nielen pri cvičení

Karnitín a jeho účinky nielen pri cvičení

L-karnitín, látka prirodzene sa vyskytujúca v tele, si získal zaslúženú pozornosť ako hlavný hráč v energetickom metabolizme a ako populárny doplnok stravy. Úloha karnitínu pri premene tukov na energiu, zlepšovaní regenerácie svalov a podpore srdcovej činnosti je dobre známa. Pozitívne účinky L-karnitínu však siahajú oveľa ďalej a ovplyvňujú naše telo od mozgu až po imunitný systém.


Čo by ste mali vedieť o srvátkovom proteíne

Čo by ste mali vedieť o srvátkovom proteíne

Proteíny nie sú všetky rovnaké, majú rôzne dĺžky reťazcov aminokyselín. Bielkoviny sa v tele rozkladajú na aminokyseliny, takže čím kratší je reťazec aminokyselín v bielkovine, tým ľahšie sa trávi a vstrebáva. Keďže vaše svaly sú tvorené bielkovinami, mali by ste telu dodávať bielkoviny ak chcete zosilnieť, budovať svaly a tiež ak chcete schudnúť.

Ďalej