RDX S5 - recenzia boxerských rukavíc

V posledných rokoch sa rozšírila a stala sa čoraz populárnejšou v Európe a USA. Rukavice RDX, rovnako ako ostatné výrobky tejto značky, sú schválené medzinárodnou kickboxerskou organizáciou WAKO. Cieľom organizácie WAKO je rozvoj a podpora kickboxerov na amatérskej úrovni.

Teraz pristúpime k samotnému hodnoteniu boxerských rukavíc RDX S5. Hľadáme odpovede na najčasnejšie otázky.


Pre koho sú rukavice S5 vhodné?

Sú vhodné predovšetkým pre toho, kto to s tréningom myslí vážne a chce trénovať pravidelne. Mnohí boxeri v momente, keď začnú pravidelne trénovať, zistia, že ich rukavice jednoducho nevydržia intenzívny tréning a opotrebovávajú sa. Je to zvyčajne spôsobené nahradením pravej kože nekvalitnou syntetickou kožou a nekvalitným spracovaním. Ak to teda s tréningom myslíte vážne, mali by ste vynechať najlacnejšie ponuky a hľadať rukavice, ktoré sú vyrobené z pravej kože. Rukavice RDX S5 vydržia s vami a vašim pravidelným tréningom niekoľko rokov. Investícia do nich sa vám niekoľkonásobne vráti.

RDX S5 jednoducho ponúka skvelý pomer výkon/cena a patrí medzi to najlepšie, čo môžete na našom trhu v tejto cenovej kategórii mať.

 
Na aký druh tréningu sú najvhodnejšie?

Rukavice RDX sú vhodné pre mužov aj ženy a vďaka hmotnostnému rozsahu 10 až 16 oz ich môžu používať aj staršie deti. Môžete ich používať na sparing, tréning v ťažkom vreci, tréning v boxovacom vreci a tréning všeobecne. Zápästia sú lepšie posilnené vďaka širšiemu zápästnému popruhu a systému uťahovania. Jeho šírka je o niečo širšia ako u štandardných rukavíc, čo poskytuje zápästiu lepšiu ochranu a väčšiu výstuž.

Ak pri tréningu používate rukavice RDX S5, vaše ruky budú v bezpečí. Môžete sa na ne spoľahnúť...

 
Aká je kvalita a trvanlivosť rukavíc?

Určité výrobné faktory majú zásadný význam pre dlhú životnosť rukavíc. Prvým je kvalita použitého materiálu. O tom, ako dlho vám rukavice vydržia, nerozhoduje len samotný materiál, ale aj spôsob jeho výroby. RDX S5 sú vyrobené z vysoko kvalitnej kože a pri jej spracovaní sa prísne dodržiavajú pravidlá. Ďalším z týchto faktorov je kvalita výplne. Spoločnosť RDX využíva najnovšie technológie, ktoré týmto rukaviciam dodávajú najmodernejšie, vysoko odolné viacvrstvové gélové výplne, ktoré sa len tak ľahko "neobuchajú" a udržia vaše ruky v bezpečí.

Keďže spoločnosť RDX vyrába rukavice pre rôzne športy (Muay Thai, box, MMA atď.), venuje osobitnú pozornosť správnemu dizajnu pre daný šport. V skutočnosti nie je pochýb o tom, že tieto rukavice patria medzi najlepšie boxerské rukavice vo svojej cenovej kategórii.

 

Poskytnú mi dostatočnú ochranu?

Premyslené a rozsiahle polstrovanie zaručuje, že rukavice RDX pevne sedia na ruke boxera a sú veľmi pohodlné. Plnia svoju najdôležitejšiu funkciu, a to spoľahlivú ochranu. Sú ľahké a vďaka vetraniu udržujú ruky v chlade. Okrem toho je tu úžasne nastaviteľný, o niečo širší, zápästný remienok, ktorý využíva mechanizmus suchého zipsu na čo najbezpečnejšie uchytenie a dokonale spevňuje zápästie. Konštrukcia zaručuje rýchle a jednoduché vyzliekanie a nasadzovanie rukavíc.

 

Aké sú vlastnosti tréningových rukavíc RDX S5?

Ručne vyrobené s ohľadom na bezpečnosť. Penové polstrovanie s nízkou hustotou absorbuje nárazy a chráni ruky. Pravá koža má pri troche starostlivosti dlhú životnosť. Sieťový ventilačný systém rozptyľuje teplo a nasáva chladný vzduch, zatiaľ čo v dlaniach je umiestnená gélová podšívka absorbujúca nárazy, ktorá chráni pred kopancami. Antimikrobiálna vnútorná podšívka poskytuje príjemný pocit a zároveň odvádza pot od pokožky. Široké zapínanie ergo střihu Hook-and-Loop a elastický pásik pomáhajú doladiť dokonalé prispôsobenie rukavíc a umožňujú pevnú stabilitu zápästia.

 

Čím sú výnimočné?

Jednou z najlepších vecí na rukaviciach RDX S5 je, že kombinujú ochranu a pohodlie, čím vytvárajú skvelú rovnováhu. Často sa stáva, že rukavice, ktoré poskytujú vynikajúcu ochranu, sú ťažké kvôli množstvu výplne. Naopak, ľahké rukavice neposkytujú dostatočnú ochranu. Spoločnosť RDX sa tejto výzvy chopila a vytvorila rukavice, ktoré dobre vyvažujú oboje. Použitie špeciálnej gélovej formy na polstrovanie zaručuje, že rukavice sú ľahké, ale pevné.

Slabé stránky:

  1. Širšie manžety sú prospešné z hľadiska spevnenia zápästia, ale čiastočne obmedzujú aj pohyb ruky pri uchopení v klinči. Preto pri výbere rukavíc myslite na to, ako ich budete používať.
  2. Zdá sa, že logo RDX na rukaviciach sa časom odlupuje. Pre niekoho to môže byť odstrašujúce, ale na druhej strane to znamená, že na povrchu kože je len nálepka. Preto nie je celistvosť kože ničím narušená a životnosť rukavíc sa neskracuje. Pre nás to však znamená len jedno. Rukavice ukazujú, že ich používate, že majú s vami spoločnú históriu. Jednoducho to dokazuje, že viete, ako používať svoje ruky!

Záver:

Tréningom v týchto boxerských rukaviciach urobíte službu svojim rukám a svojmu sparingpartnerovi v telocvični. Ak ich vyskúšate, už nikdy nebudete chcieť klesnúť s kvalitou. Rukavice a RDX S5 sú to najlepšie, čo môžete v tejto cenovej kategórii mať.