Muay Thai môže byť skvelým športom pre ženy

Ak je teda Muay Thai skvelým spôsobom sebaobrany a výborným tréningom, nemalo by sa ho učiť a cvičiť viac žien? Koniec koncov, bojové umenia dnes cvičí viac žien ako kedykoľvek predtým. Preto je logické, že aj oni by mali vyskúšať jedno z najúčinnejších a najkomplexnejších bojových umení.

Ak chcete, aby sa o tento šport zaujímalo viac ľudí, je dobré sa pozrieť na jeho výhody:

Pri tréningu Muay Thai môžete spáliť až 1 000 kalórií za hodinu

Prvou z výhod je, že pri tréningu muay thai boxu sa výborne spaľujú kalórie. V skutočnosti je možné spáliť až 1000 Kcal za hodinu. Je to spôsobené tým, že pri cvičení používate nielen päste, ale aj lakte, kolená a chodidlá. Precvičíte si celé telo a posilníte všetky svaly. Preto je tento bojový šport vhodný aj pre ženy, ktoré chcú schudnúť.

Muay Thai sa dá ľahko naučiť

Techniky muay thai boxu sú založené na jednoduchých priamych pohyboch. V porovnaní s inými bojovými umeniami nemá Muay Thai žiadne príliš komplikované a náročné pohyby. Po jednom alebo dvoch tréningoch väčšina ľudí zvládne základné pohyby. A práve takto bol muay thai box od začiatku zamýšľaný. Jeho účelom bolo jednoduché zvládnutie a takmer okamžité použitie.

Zvýši vašu sebadôveru

Keď budete robiť pokroky, vaše telo bude silnejšie, budete sa cítiť a vyzerať lepšie. Množstvo endorfínov, ktoré sa vám počas tréningu vyplaví do krvi, vás pozitívne nakopne do ďalšieho dňa. Budete sa vedieť brániť a vašou zbraňou bude vaše telo. Budete vedieť, aké sú vaše limity, a zistíte, že ste skutočne schopní prekonať všetky svoje obmedzenia.

Posilňuje telo a myseľ

Muay Thai vás posunie nielen k vašim limitom, ale aj za ne. Výsledkom bude, že vaše telo aj myseľ budú oveľa odolnejšie ako kedykoľvek predtým. Budú chvíle, keď budete mať chuť vzdať sa, a ak to prekonáte, budete silnejší. Dôležité je však sústrediť sa na svoje ciele a pozerať sa na širšie súvislosti. Nakoniec, čo môžete stratiť, ak budete psychicky a fyzicky odolnejší.

Skvelý spôsob obrany

Keďže pohyby sú jednoduché a jednoduchšie ako v iných bojových umeniach, môžete ich používať a prispôsobovať rôznym situáciám, napríklad keď ste napadnutí. A treba dodať, že údery v ženskom thajskom boxe majú v sebe obrovskú silu a vy sa ju naučíte využívať a hlavne používať. Uvedomíte si, že vaše telo je mocný nástroj, ktorý potrebujete na to, aby ste sa dostali z nebezpečnej situácie.

Na záver možno povedať, že Muay Thai má veľký potenciál pre každého, kto sa mu venuje. Okrem vyššie uvedených výhod si to jednoducho užijete, uvoľníte prebytočný stres, naučíte sa lepšie cítiť a ovládať svoje telo. Naučíte sa účinne brániť len vlastnými silami. Spoznáte seba a svoje limity. Ešte stále váhate? Potom to skúste a zaobstarajte si kvalitné boxerské rukavice, chrániče a veľmi pohodlné oblečenie od thajskej značky Yokkao. 

Odporúčané produkty4