Rukavice pre fitbox a ich výber

Predovšetkým ochrana rúk

Budete potrebovať pohodlné funkčné dámske alebo pánske oblečenie, obuv a kvalitné rukavice. V niektorých prípadoch ľudia používajú nevhodnú ochranu na fitboxe. Dôrazne odporúčame používať kvalitné rukavice, pretože opakované nárazy na drobné kĺby rúk môžu spôsobiť predčasné opotrebovanie a degeneráciu chrupavky. Môže dôjsť aj k roztrhnutiu malých väzov a tento stav je nezvratný.


Ak ste si niekedy poranili ruku alebo zápästie alebo máte akékoľvek problémy s rukami, odporúča sa používať bandáže pod boxerskými rukavicami. Odporúčame gélové obväzy na rýchle a jednoduché obliekanie. 

Výber rukavíc na fitbox


Teraz niekoľko tipov na výber správnych fitboxerských rukavíc pre vás. Môžete si vybrať z niekoľkých možností. Prvým a najpoužívanejším typom sú rukavice MMA, ktoré majú voľné prsty. Prsty ruky sú voľné, neobmedzujú vás v pohybe ani v úchope a kĺby sú dostatočne chránené. 


Ďalšou možnosťou sú klasické boxerské rukavice s nízkou hmotnosťou, najlepšie 10 až 12 oz, v závislosti od vašej hmotnosti.  Majú uzavretý tvar a ich najväčšou výhodou je, že držia dlaň v správnej polohe, t. j. v "zovretej pästi". Správna poloha ruky a dlane pomáha minimalizovať vplyv úderov na kĺby ruky. 

Poslednou z vhodných možností jsou vreckové rukavice. Existujú v niekoľkých typoch, z ktorých niektoré sú takmer identické s klasickými boxerskými rukavicami. Tieto rukavice sa používajú najmä na prácu s boxovacím vrecom. Sú však najmenej používaným typom rukavíc používaných pri fitboxe. 

Odporúčané


Ako už bolo spomenuté vyššie, rukavice MMA sú najpoužívanejšie, čo má niekoľko dôvodov. Voľné prsty zaručujú jednoduchšiu starostlivosť o seba. Pri takomto tvrdom tréningu sa musíte napiť, utrieť pot, upraviť si oblečenie... To všetko môžete robiť v týchto rukaviciach bez toho, aby ste si ich museli vyzliecť. Môžete v nich tiež prechádzať medzi rôznymi typmi tréningov. Ak teda svoj tréning rozdeľujete na silový a kardio, budú pre vás dobrou voľbou. Navyše sú rukavice prirodzene vetrané, takže vám v nich nebude také horúco. Ďalším bonusom je, že vďaka svojej konštrukcii vysychajú lepšie ako tradičné uzavreté boxerské rukavice. 

Odporúčané produkty3