Protein s natívnou srvátkou

Natívne proteíny od spoločnosti BioTech USA sú už veľmi dlho na vrchole rebríčka obľúbenosti. Je to spôsobené nielen ich skvelou chuťou a ľahkou rozpustnosťou. Majú širokú škálu príchutí, v ktorých takmer nepocítite stopy po umelých sladidlách. Vyskúšajte ich skvelú chuť a už nebudete chcieť iné.

Proteín Iso whey zero neobsahuje lepok, laktózu, cukor a čo je najdôležitejšie, je vyrobený z pôvodných srvátkových bielkovín.

Čo znamená natívny srvátkový proteín?

Je bežné, že proteíny sú vlastne vedľajším produktom výroby.  Je to vedľajší produkt výroby syra. Tento proces je súčasťou procesu zrážania syreniny, pri ktorom sa do kade s mliekom pridáva kyselina mliečna, a tak sa zráža. Kým sa syrenina zráža a vzniká syr, zvyšná tekutina v kadi je srvátka a laktóza.

Tekutá srvátka sa následne spracuje a prebytočná laktóza a tuk sa odstránia. To sa môže dosiahnuť buď ultrafiltráciou, alebo mikrofiltráciou. Vyčistená tekutina sa potom vysuší na srvátkový prášok.

Klasické srvátkové bielkoviny sú preto vedľajším produktom výroby syra, čo znamená, že takto spracovaná srvátka vždy obsahuje nežiaduci typ kazeínu spolu s kultúrami/ baktériami pochádzajúcimi zo syra. Jediný spôsob, ako sa týchto kultúr zbaviť, je pasterizácia. Ide vlastne o zahriatie na teplotu 135 °C. Baktérií sa tak možno zbaviť, ale kazeín (glykomakropeptid) zostáva. A to je základný rozdiel medzi štandardnými a natívnymi bielkovinami, štandardné srvátkové bielkoviny obsahujú až 30 % kazeínu a natívne srvátkové bielkoviny sú 100 % čisté.


Technológia výroby natívnych bielkovín

Natívny proteín sa extrahuje priamo z odstredeného mlieka pomocou membránovej technológie. Všetko sa vykonáva pri veľmi nízkych teplotách do 10 stupňov Celzia mikrofiltráciou a ultrafiltráciou. Len vďaka tomu sa zo získanej tekutiny úplne odstráni kazeín, tuk a laktóza a môže sa vyrobiť najčistejšia a biologicky najaktívnejšia srvátková bielkovina.

Výhody procesu výroby natívnej srvátky:

  1. 100% čistota srvátkových bielkovín bez výrazných zvyškov kazeínu.
  2. Pasterizovaná len raz, preto nedochádza k denaturácii peptidov bohatých na cystín.
  3. Nie je vedľajším produktom výroby syra, nie je denaturovaný použitím kyselín a ďalším spracovaním.
  4. Natívna srvátková bielkovina obsahuje až o 240 % viac cystínu, čo je veľmi krehký peptid, ktorý sa ľahko poškodí teplom. Cystín zohráva dôležitú úlohu pri tvorbe glutatiónu - ústredného antioxidantu v ľudskom tele.
  5. Má vyšší obsah rozvetvenej aminokyseliny l-leucín, u ktorej bol vedecky dokázaný najväčší vplyv na syntézu bielkovín a regeneráciu.
  6. Má čistejšiu chuť, pretože sa nevyrába ako vedľajší produkt pri výrobe syra.
  7. Aminokyselinové spektrum natívneho srvátkového proteínu je v porovnaní s bežným srvátkovým proteínom bližšie spektru ľudského mlieka.

Syrovátkový protein s příchutí jahody


Vďaka týmto faktorom je natívny srvátkový proteín šampiónom medzi proteínmi. V každom ohľade úplne prekonáva bežné srvátkové bielkoviny.  

Odporúčané produkty6